English (ESL) (270 total)
Scaling
Raw |
50 | 49 | 48 | 47 | 46 | 45 | 44 | 43 | 42 | 41 | 40 |
Scaled |
50.00 | 49.20 | 48.40 | 47.60 | 46.80 | 46.00 | 45.00 | 44.00 | 43.00 | 42.00 | 41.00 |
50 (7 total)
- Choong, Aaron (Glen Waverley Secondary College)
- Eng, Alicia (Waverley Christian College)
- Fam, Han Ling (East Doncaster Secondary College)
- Govinna, Mauli (Mentone Girls' Grammar School)
- Liu, Tian Tian (Vermont Secondary College)
- Mak, Sze (East Doncaster Secondary College)
- Wang, Johnny (Huntingtower School)
49 (5 total)
- Elsamman, Yomna (Minaret College)
- Lee, Nien-Ju (Haileybury Girls College)
- Mathews, Justin (Gleneagles Secondary College)
- Muccini, Anna Maria (Caroline Chisholm Catholic College)
- Park, Minsun (John Monash Science School)
48 (5 total)
- Hao, Tianxiao (Frankston High School - Vce Campus)
- Huang, Ting (Northcote High School)
- Kong, Yaxuan (Mount Waverley Secondary College)
- Li, Tao (Camberwell Grammar School)
- Lioznov, Michael (Glen Waverley Secondary College)
47 (9 total)
- Choo, Kok (Wantirna College)
- Hong, Michelle (Presbyterian Ladies' College)
- Kung, Karen (Doncaster Secondary College)
- Low, Bi Jun (Glen Waverley Secondary College)
- Ooi, Carin (East Doncaster Secondary College)
- Paiva, Seshika (Sacred Heart Girls' College Oakleigh)
- Pham, Van Anh (The Peninsula School)
- Siow, Selena (Glen Waverley Secondary College)
- Tan, Chia Hwa (Firbank Grammar School)
46 (15 total)
- Jing, Zhong Xiu (Balwyn High School)
- Kaufman, Adi (The Knox School)
- Kong, Jessica (Distance Education Centre Victoria)
- Krishnananthan, Maynega (Caulfield Grammar School - Caulfield Campus)
- Kwok, Chris (Camberwell Grammar School)
- La, Thi Thuy Giang (The Peninsula School)
- Leng, Beibei (Fintona Girls School)
- Loke, Stephanie (Balwyn High School)
- Michanetzi, Eleni-Maria (Williamstown High School)
- Nguyen, Thu An Khanh (Mount Waverley Secondary College)
- Ni, Dingtian (Methodist Ladies College)
- Park, Yunghaah (Glen Waverley Secondary College)
- Quah, Stephanie (Methodist Ladies College)
- Shen, Yiru (Glen Waverley Secondary College)
- Zhang, Yi Lun (Wesley College Glen Waverley Campus)
45 (19 total)
- Chang, Jaewon (Melbourne High School)
- Chung, Du Ho (Brighton Grammar School)
- Clark, Stephanie (St Albans Secondary College)
- Deng, Shuer (Camberwell Anglican Girls Grammar School)
- Hong, Goon May (Toorak College)
- Houng, Sophia (Glen Waverley Secondary College)
- Kim, Seojun (Mckinnon Secondary College)
- Kuperman, Ariel (Mount Scopus Memorial College)
- Lau, Edwin (The Geelong College)
- Lee, Sarah (Presbyterian Ladies' College)
- Ma, Yu Chen (The Peninsula School)
- Nguyen, Trinh (Braybrook College)
- Ong Lee, Ying Zhao (Box Hill High School)
- Pu, Feiying (Balwyn High School)
- Scott, Annabelle (Canterbury Girls Secondary College)
- Teh, Zoe (Camberwell High School)
- Teoh, Wei Hung (Carey Baptist Grammar School)
- Xue, Qing (Camberwell Anglican Girls Grammar School)
- Zhang, Yiyun (Balwyn High School)
44 (25 total)
- Ahn, Yu Cheong (Westbourne Grammar School - Hoppers Crossing Campus)
- Andres Thio, Nicolau (University High School)
- Chan, Ho Ching (Kardinia International College)
- Chan, Kwun Ting (The Geelong College)
- Choo, Ching Yi (Presbyterian Ladies' College)
- Diaconu, Diana (Gleneagles Secondary College)
- Feng, Xiayu (Haileybury Girls College)
- Fernando, Thiruni (Sacred Heart Girls' College Oakleigh)
- Li, Ying (Balwyn High School)
- Lilkendey, Janne (Sandringham College)
- Lim, Justyn (Carey Baptist Grammar School)
- Mak, Martin (Melbourne Grammar School)
- Ng, Alexander (Scotch College)
- Ng, Eudine (Presentation College Windsor)
- Ngo, Linh (Braybrook College)
- Nguyen, An Truong (Braybrook College)
- Nguyen, Hoang Anh (Strathmore Secondary College)
- Pham, Luong (Preston Girls Secondary College)
- Tan, Qi Wei (Wesley College Glen Waverley Campus)
- Teh, Pek Hua (Mill Park Secondary College)
- Tham, Ji Quan (St Catherine's School)
- Wong, Kali (Frankston High School - Vce Campus)
- Yang, Meng Zhe (Firbank Grammar School)
- Ye, Chenyang (Camberwell Grammar School)
- Zhang, Shunyi (Mount Waverley Secondary College)
43 (31 total)
- A Rahman, Hazim (Rowville Secondary College)
- Ahmad Wafir, Nur Insyirah (Dandenong High School)
- Ahn, Soo (Brentwood Secondary College)
- Byun, Jin Sung (Mount Waverley Secondary College)
- Chen, Feng (Presbyterian Ladies' College)
- Chen, Jing Nan (Kingswood College)
- Chia, Chay (Caulfield Grammar School - Caulfield Campus)
- Cui, Wenjue (Methodist Ladies College)
- Goh, Jia Qi (Presbyterian Ladies' College)
- Gong, Yi (Presbyterian Ladies' College)
- Gurdarsan Singh, Parveen (Mount Waverley Secondary College)
- Han, Emily (Ashwood Secondary College)
- Hockridge, Sarah (Methodist Ladies College)
- Jeong, Ushin (Doncaster Secondary College)
- Kim, See Yoon (Haileybury College)
- Kreyssig, Florian (Elwood College)
- Lee, Cheryl (Blackburn High School)
- Lu, Si Jie (John Monash Science School)
- Mow, Wen Shen (Melbourne High School)
- Neskoromenko, Dmitry (Elwood College)
- Ng, Hoi Yan (Victorian College Of The Arts Secondary School)
- Pham, Cao Minh (Glen Waverley Secondary College)
- Pham, My Dan (Mount Alexander 7-12 College)
- Pham, Truc (Brentwood Secondary College)
- Tam, Bosco (Brighton Grammar School)
- Tao, Ailin (Korowa Anglican Girls' School)
- Tjangnaka, Filbert (Caulfield Grammar School - Caulfield Campus)
- Wang, Zhaolin (Koonung Secondary College)
- Wong, Ann Rann (The Knox School)
- Wong, Yi Zheng (Bellarine Secondary College)
- Woo, Jamie (Glen Waverley Secondary College)
42 (40 total)
- Alam, Khyber (Minaret College)
- Behshad, Mona (Templestowe College)
- Chan, Mei Quan (Mount Waverley Secondary College)
- Chen, Shi Qian (Mount Waverley Secondary College)
- Cheong, Jun E (University High School)
- Chi, Yee (Doncaster Secondary College)
- Chuo, Darren (John Monash Science School)
- Chye, Emily (Presbyterian Ladies' College)
- Copley, David (The Hamilton And Alexandra College)
- Gao, Yi Fan (Canterbury Girls Secondary College)
- Gigimon, Joel (Marymede Catholic College)
- He, Jiawen (Glen Waverley Secondary College)
- Ho, Nguyen (Doncaster Secondary College)
- Janson, Adrianne (The Grange P-12 College)
- Jiang, Qiu Dan (Melbourne Girls Grammar)
- Jin, Yi (Melbourne Girls' College)
- Kardas, Anna (Mercy College)
- Kok, Yiing Hsia (Highvale Secondary College)
- Lee, Dayton (Scotch College)
- Leong, Estee (Berwick Secondary College)
- Li, Peifang (Northcote High School)
- Loh, Hin Yaw (Geelong Grammar School)
- Ng, Ju Lee (Caulfield Grammar School - Caulfield Campus)
- Ngun, Tuck Leong (Camberwell Grammar School)
- Ong, Qian Faye (Glen Waverley Secondary College)
- Pang, Lok Man (Essendon Keilor College)
- Shahid, Hadia (Darul Ulum College Of Victoria)
- Syed, Mohammad (Al-Taqwa College)
- Tambakau, Isabella Kim (Toorak College)
- Tan, Erica (Presbyterian Ladies' College)
- Tan, Rachel (Presbyterian Ladies' College)
- Tan, Zhen Hong (Melbourne High School)
- Xia, Vanessa (Fintona Girls School)
- Xu, Yifan (Box Hill High School)
- Xue, Juliana (Mount Waverley Secondary College)
- Yeoh, Su Yee (Presbyterian Ladies' College)
- Yeunh, Wen-Xin (Scotch College)
- Zeng, Sihang (Presbyterian Ladies' College)
- Zhang, Qi Yue (Melbourne Girls' College)
- Zhao, Yuean (Box Hill Tafe - Suzhou International Foreign Language School)
41 (54 total)
- Al Hazmi, Muhammad (Wellington Secondary College)
- Ang, Jun Jie (Balwyn High School)
- Benberu, Gulshen (Thomastown Secondary College)
- Cabug, Carla (Copperfield College)
- Chan, Yunn Leng (East Doncaster Secondary College)
- Chen, Erika (East Doncaster Secondary College)
- Chen, Han (Scotch College)
- Chen, Li (Glen Waverley Secondary College)
- Cortez, Arthur (Emmanuel College)
- De Silva, Piumika (Mount Waverley Secondary College)
- Emmanuel, Rayen (Mazenod College)
- Gan, Melanie (Mount Waverley Secondary College)
- Har, Keng Ling (Taylors Senior College)
- Hewawasam Revulge, Sachini (Pascoe Vale Girls Secondary College)
- Hsu, Vivien (Firbank Grammar School)
- Hu, Yu Qing (Korowa Anglican Girls' School)
- Huang, Aiyong (Camberwell Anglican Girls Grammar School)
- Ishtiaq, Fizza (Doncaster Secondary College)
- Jing, Yurong (Korowa Anglican Girls' School)
- Jusufoski, Sinan (Epping Secondary College)
- Le Son, Elif (Isik College)
- Lee, Jung Min (Northcote High School)
- Lim, Yen (Blackburn High School)
- Low, Xuan Wei (Vermont Secondary College)
- Murugaveyl, Arwin (Wheelers Hill Secondary College)
- Nanayakkara, Wellalagoda (Mount St Joseph Girls' College)
- Ngoh, Jade Yi (Glen Waverley Secondary College)
- Nurimba, Davin (Highvale Secondary College)
- Ong, Heng (Werribee Secondary College)
- Ordonez, Marc (Epping Secondary College)
- Ow, Nicholas (Kardinia International College)
- Pang, Yat Shan (Trinity Grammar School)
- Park, Hyun Seung (St Catherine's School)
- Sandulescu, Ioana (Williamstown High School)
- Schwarz, Emil (Geelong Grammar School)
- Sharma, Digvijay (Patterson River Secondary College)
- Sharma, Rohan (Mill Park Secondary College)
- Shin, Jihyun (Forest Hill College)
- Su, Thuy Duy (Northcote High School)
- Tang, Hok (Werribee Secondary College)
- Thirumalavan, Anjali (Cranbourne Secondary College)
- Trivedi, Hardik (Glen Waverley Secondary College)
- Vrabac, Aleksandar (Thornbury High School)
- Vu, Helen Nguyen (Braybrook College)
- Vu, Minh (Essendon Keilor College)
- Wong, Sylvia (Gladstone Park Secondary College)
- Wu, Joy (Highview Christian Community College)
- Yang, Jie (Taylors Lakes Secondary College)
- Yi, Jun (Mount Waverley Secondary College)
- Yip, Juanlin (Presbyterian Ladies' College)
- Yip, Rebecca (Glen Waverley Secondary College)
- Zhao, Jiadai (Haileybury Wuhan Foreign Languages School)
- Zhu, Zhehao (Haileybury Wuhan Foreign Languages School)
- Zia, Mehdi (Narre Warren South P-12 College)
40 (60 total)
- Acao, Ranilynne (Sunshine College)
- Bekowly, Mohsen (Dandenong High School)
- Chang, Kai Jun (Caulfield Grammar School - Caulfield Campus)
- Chee, Jone Hoe (Caulfield Grammar School - Caulfield Campus)
- Chen, Mading (Wesley College Glen Waverley Campus)
- Chia, Wern Yinn (Presbyterian Ladies' College)
- Chieng, Rebecca (Brentwood Secondary College)
- Choi, Hoi Yan (Melbourne Girls Grammar)
- Ghaly, Pola (St Anthony's Coptic Orthodox College)
- Ghobrial, Michael (Mazenod College)
- Han, Wan Yan (University High School)
- Hii, King Han (Glen Waverley Secondary College)
- Ho, Jiah (Caulfield Grammar School - Caulfield Campus)
- Huang, Danfeng (Balwyn High School)
- Huang, Qinzhi (Box Hill Tafe - Suzhou International Foreign Language School)
- Lai, Aaron (Balwyn High School)
- Lai, Nge Nern (Taylors Senior College)
- Le, Nhu (St Albans Secondary College)
- Lee, King Yu (East Doncaster Secondary College)
- Leong, Xiao Lung (Melbourne Grammar School)
- Lin, Jiemi (Brighton Secondary College)
- Lin, Yuchen (Methodist Ladies College)
- Loo, Chloe Ee Rhan (Melbourne Girls Grammar)
- Meng, Ke (Balwyn High School)
- Nachiappan, Rajeshwari (Gilmore College For Girls)
- Ng, Eugene (Mazenod College)
- Nguyen, Duy Ky An (Taylors Senior College)
- Nguyen, Minh Nhat Huy (Taylors Senior College)
- Nguyen, Thai (Mentone Grammar School)
- Nguyen, Thuong Triet (Westbourne Grammar School - Hoppers Crossing Campus)
- Ni, Di (University High School)
- Safa, Shabnam (Cranbourne Secondary College)
- Shen, Yuanyuan (Melbourne Girls Grammar)
- Song, Lintong (Balwyn High School)
- Sribanditmongkol, Piengkwan (Forest Hill College)
- Suhaidi, Danni (Salesian College)
- Tan, Wei Han (Wesley College)
- Thamboo, Sangavi (Ivanhoe Grammar School)
- Tiyapunjanit, Lisa (Melbourne Girls Grammar)
- Tsang, Hiu Tung (Mater Christi College)
- Uppal, Anchal (Preston Girls Secondary College)
- Wang, Mengqi (Wesley College Glen Waverley Campus)
- Wang, Mengyuan (Haileybury Girls College)
- Wang, Xin Ying (Firbank Grammar School)
- Wanniarachchi Kankanamge, Chathurani (Sacred Heart Girls' College Oakleigh)
- Weng, Lu (Northcote High School)
- Wong, Timothy (The Geelong College)
- Wu, Gonglinan (Caulfield Grammar School - Wheelers Hill Campus)
- Wu, Kaipeng (Ashwood Secondary College)
- Wu, Yue (Balwyn High School)
- Yan, Minghui (Balwyn High School)
- Ye, Yuwen (Wesley College Glen Waverley Campus)
- Yu, Elizabeth (Wheelers Hill Secondary College)
- Yu, Jia Hui (Glen Waverley Secondary College)
- Yuan, Kailing (Wesley College)
- Yung, Ching (Taylors Senior College)
- Zhang, Min (Haileybury Wuhan Foreign Languages School)
- Zhao, Emily (Glen Waverley Secondary College)
- Zhao, Henry (Scotch College)
- Zhu, Enze (Glen Waverley Secondary College)